Barefoot running

Barefoot running a VIVOBAREFOOT

Za posledných 30 rokov nenastal v obuvníckom priemysle väčší zlom ako v posledných rokoch. Zatiaľ čo VIVOBAREFOOT verí, že najlepší spôsob chôdze či behu je naboso alebo v barefoot topánkach už od roku 2003, teraz prichádzajú na podporu tejto myšlienky seriózne vedecké štúdie. Profesor Daniel Lieberman z Harvardskej univerzity uverejnil svoju prelomovú štúdiu Došľap chodidla a jeho súvislosť so zranením u vytrvalostných bežcov. Táto štúdia poukazuje na fakt, že bežci s došľapom chodidla na pätu a zadnú časť chodidla sú dvakrát častejšie zranení než bežci s došľapom na prednú časť chodidla, ktorý je charakteristický pre bežcov s dobre zvládnutou barefoot technikou behu. V súvislosti s touto štúdiou profesora Daniela Liebermana urobil ďalší prelomový výskum tím jeho spolupracovníkov so štúdiou s názvom Vplyv obuvi na došľap a ekonómiu behu.

Profesor Daniel Liberman 

Výsledky štúdie ukazujú, že u bežcov v topánkach s ultra tenkou podrážkou alebo bežiacich naboso výrazne stúpla efektivita behu v porovnaní s bežcami, ktorí používajú klasické bežecké topánky s tlmičom päty a hrubou neforemnou podrážkou. 

 
Galahad Clark - zakladateľ značky VIVOBAREFOOT 

Galahad Clark, zakladateľ značky VIVOBAREFOOT, spoločne s Asherom Clarkom, hlavným dizajnérom značky VIVOBAREFOOT, pracovali na vývoji topánok, ktoré napodobňujú prirodzený beh s dopadom na prednú časť chodidla takmer desať rokov, aby sa dostali kvalitou a funkčnosťou na dnešnú úroveň.


 

Asher Clark - hlavný dizajnér VIVOBAREFOOT

Čo hlavne odlišuje značku VIVOBAREFOOT, okrem najväčších skúseností, s barefoot obuvou od konkurenčných značiek? Ultra tenká, oderuvzdorná podrážka s patentovanou ochranou proti prepichnutiu, ktorá je vo všetkých topánkach VIVOBAREFOOT, anatomický tvar topánky s rozšírenou prednou časťou topánky na dokonalé pohodlie a správnu funkciu chodidla a nulová podpora klenby nohy. Ďalej najširšou ponukou barefoot topánok na trhu, od topánok športových cez lifestylové, outdoorové topánky alebo detské topánky, ktoré majú spoločný funkčný dizajn, kvalitu spracovania a vysokú kvalitu použitých materiálov.