Dámske trekove topanky

Tiež patríte medzi ženy, ktoré sa v prírode alebo na horách pohybujú v ťažkých dámskych outdoorových topánkach so spevneným členkom? Že je to nutnosť? Nie je! Dnes už existuje alternatíva, ktorá vám dopraje istú a bezpečnú chôdzu či beh v náročnom teréne.

dámske outdoorove topánky Vivobarefoot

Dámské outdoorové boty s ultra tenkou podrážkou

Doteraz ste prostredníctvom silné podrážky outdoorových topánok necítila, na aký povrch či nerovnosti našľapujete. Dôsledkom toho bola rôzna pošmyknutia, ktorá vždy hrozila úrazom. Preto majú súčasné outdoorové topánky spevnený členok. Teraz však prichádza revolúcia v dámskej outdoorovej obuvi. Najnovšie poznatky z odboru biomechaniky a fyziológie nám dovolili skonštruovať dámske outdoorové topánky s ultra tenkou podrážkou, ktoré napodobňujú chôdzu naboso.

 

.dámske outdoor topánky Vivobarefoot Primus Swimrun dámske trekove topánky do terénu Vivobarefoot

Dámske trekove topánky - vyberaj

Topánky s multiterénnou podrážkou navrhnuté ako na výkony na zemi, tak aj vo vode. Rýchloschnúci povrch zaručuje minimálnu hmotnosť aj pri navlhnutí vlákien. Vďaka ochrane členka, ktorá je zaistená okolitým golierom, vám topánky dodajú potrebnú stabilitu na bosý beh, nech už ste kdekoľvek.

trekove topanky Vivobarefoot

Barefoot topánky sa svojou konštrukciou najviac blíži chôdzi naboso. Aby to tak bolo, barefoot obuv je vybavená ultra tenkou podrážkou s hrúbkou od 3 do 6 mm, pre maximálnu propriocepciu, tzn. polohocit – kontakt s povrchom a jeho vnímanie cez receptory umiestnené v chodidlách. Vďaka tomu viete presne, na akom povrchu sa pohybujete a podvedome prispôsobte si chôdzu. Nový dizajn trekovych topanok tak výrazne znižuje riziko kĺzania a zranení.

Treková obuv s oporou členku

Trekové topánky s oporou členku VIVOBAREFOOT sú ľahké a flexibilné, vodoodolné, zachovávajú si vlastnosti barefoot (bosých) topánok. Teraz s novou multiterénnou podrážkou, vhodnou ako do tvrdého aj do mäkkého terénu. Topánky sú vybavené vnútornou vyberateľnou termovložkou určenou na najchladnejšie dni, po jej vybratí sa pocit chôdze naboso a flexibilita trekovych topánok ešte umocní. Teraz si tak môžete vychutnať prechádzky v prírode v teple, suchu a s jedinečným pocitom chôdze naboso každý deň.

dámske trekove topanky Vivobarefoot trekove topanky Vivobarefoot Hiker

Dámske trekove topánky s oporou členku Vivobarefoot napodobňujú chôdzu naboso. Ale nebojte sa, tenka podrážka má špeciálnu patentovanú ochranu proti prepichnutiu. Vysoko kvalitné materiály a perfektné spracovanie zaručia dlhú životnosť týchto revolučných topánok!

Dámske trekove topánky - vyberaj