Ako fungujú barefoot (bosé) topánky?

Tlmenie došľapu

Tlmenie došľapu

Svaly a šľachy chodidla umožňujú prirodzené tlmenie došľapu. Silná podrážka nie je potrebná.

Kontrola pohybu

Kontrola pohybu

Systém kostí chodidla spoločne s palcom nohy zaisťujú prirodzenú kontrolu pohybu.

Senzorická zpětná vazba

Senzorická spätná väzba

Nervový systém je napojený na 200 000 receptorov v plôškach chodidiel. Tie poskytujú telu spätnú väzbu o teréne, v ktorom sa pohybujeme. Tieto receptory sú aktivované vďaka ultra tenkej podrážke.

Rozšírená špička

Rozšírená špička

Topánky VIVOBAREFOOT majú nulový sklon podrážky medzi špičkou a pätou a predná časť topánky je navrhnutá v anatomickom tvare chodidla. Umožňujú tak prirodzené rozvinutie chodidla aj klenby nohy pri došľape a ich opätovné zmrštenie pri odraze. Vaše chodidlá tak neustále prirodzene pracujú.

HEX-A-FLEX PODRÁŽKA

Maximálna flexibilita

Ultra tenká, flexibilná podrážka topánok VIVOBAREFOOT umožňuje chodidlám maximálnu voľnosť, rozsah pohybu, rýchle zapojenie palca a prednej a zadnej časti chodidla do činnosti. Maximálne flexibilná podrážka sa prispôsobí chodidlu, nie naopak.

OCHRANA PROPRIOCEPCE

Ultra tenká podrážka

Topánky VIVOBAREFOOT majú patentovanú ultra tenkú, oderuvzdornú podrážku, s ochranou proti prepichnutiu, umožňujúcu maximálnu propriocepciu. Viac o propriocepcii nájdete tu.

Naše chodidlá majú od narodenia všetky technológie, ktoré potrebujeme na prirodzený pohyb. Topánky VIVOBAREFOOT umožňujú chodidlám prirodzene pracovať, akoby boli naboso, a pohybovať sa tak, ako príroda chcela.